Odżywianie

Odżywianie zawodników klubu Kosa Konstancin.

Drodzy zawodnicy i rodzice, pamiętajcie, że dobre odżywianie to połowa sukcesu u każdego sportowca. Organizm ludzki jest jak samochód, który bez dobrego paliwa daleko nie pojedzie dlatego bardzo ważne jest zdrowe odżywianie (właściwe).

Zacznijmy od napoi. Należy przed, w czasie i po wysiłku koniecznie uzupełniać płyny. Najlepszy do tego celu jest napój izotonicznyIsostar.

Wszyscy zawodnicy Kosy Konstancin, na każde zajęcia, przynoszą bidon z napojem. Poniżej lista płynów jakie należy przynosić na trening, mecz mistrzowski lub turniej i pić podczas wysiłku.

1.Isostar ( napój izotoniczny)

2.50g glukozy dodajemy do 1 litra wody plus witaminę C i magnez

3.Do 1 litra wody dodajemy 3 witaminy C i 1 magnez

Po wysiłku – zaraz po treningu:

karotka, kisiel płynny , jogurt beztłuszczowy, bułka z dżemem (czy serkiem białym), winogrona, banany, śliwki, jabłka, bakłażany, orzechy włoskie.

Mięso nie wcześniej niż 2-3 godz. po wysiłku i przed wysiłkiem.

Po wysiłku należy również uzupełnić witaminy z grupy B, potas oraz magnez, a przed snemWapń.

Makaron dostarcza węglowodany, ale tylko świeżo ugotowany. Nie należy spożywać makaronu podgrzewanego, zwłaszcza w kuchence mikrofalowej.

Nie spożywamy !!!

Napoi energetycznych – Red Bull, Tiger i innych.

Napoi gazowanych – Coca-Cola, Pepsi Cola, 7up, Fanta, Mirinda, Sprite i innych.

Uwaga, gdy kupujemy soki należy dokładnie przeczytać co jest napisane na etykiecie. W sprzedaży znajdują się napoje, nektary oraz soki – zdecydowanie odradzam kupowanie napoi. Najlepiej kupować soki z zerową zawartością cukru.

Nie jemy - posiłków typu fast food (hamburgerów, frytek, chipsów, hot-dogów, kebabów, pizzy)

Unikamy spożywania nadmiaru tłustych pokarmów, gdyż mogą powodować schorzenia serca oraz nadwagę.